Razem 261 879 ogłoszeń !
Bezpłatne ogłoszenia, komis, oferty
PL CZ SK DE AT CH FR IT UK US ES HU

SKORPION 280 SDBG to doskonały wybór dla firm i osób, które chcą pozyskiwać zrębki o jednorodnej frakcji. Rębak posiada duże możliwości przerobowe przy niewielkich gabarytach, pozwalających na wygodne używanie maszyny. Wysoką wydajność tej maszyny osiągamy poprzez użycie bębnowego układu tnącego i zastosowanego systemu wciągania drewna składający się z zabudowanej w wahaczu zębatej rolki wciągającej i dociskającej drewno o średnicy 280 mm oraz stołu załadowczego z zębatą gąsienicą długości 680 mm, którą poprzedza składana ręcznie klapa załadowca. Takie rozwiązanie pozwala na łatwiejszy załadunek drewna, co usprawnia pracę operatorów i zwiększa efektywność. Rolkę i gąsienicę napędza układ silników hydraulicznych wraz z reduktorami z pompy hydraulicznej zamontowanej na rębaku.

System napędowy w tym rębaku stanowi trzycylindrowy silnik wysokoprężny Lombardini LDW 1603 o mocy 40,1 KM. Silnik chłodzony jest cieczą i w standardzie zabudowany maską. W celu utrzymania kilkugodzinnej, ciągłej pracy rębaka, zainstalowany jest w nim zbiornik paliwa o pojemności 40 l.

Gardzieli rębaka o wymiarach 265 mm szerokość i 190 mm wysokość pozwala na rozdrabnianie gałęzi wraz z konarami i odrostami (z liśćmi i z igliwiem), a także okrągłego drewna do średnicy do 18 cm.

Jako system cięcia w konstrukcji rębaka zastosowano układ 3 noży tnących ustawionych sektorowo na obwodzie bębna oraz jeden nóż podporowy, rozwiązanie takie zapewnia osiągnięcie bardzo dużych możliwości rębaka przy stosunkowo małej mocy silnika. Zastosowanie specjalistycznych noży tnących umożliwia zostrzenie ich w okresie użytkowania z długości nominalnej nawet o 20 mm tym samym wydłużając ich żywotność. Wszystkie noże są wykonane z odpowiednio dobranych stali narzędziowych oraz poddane profesjonalnej obróbce cieplnej.

Za jednorodność otrzymywanej frakcji zrębka (zapobieganie powstawaniu niedorębów, drzazg) odpowiada sito zainstalowane pod systemem tnącym rębaka. Zrębek wybierany jest spod sita przenośnikiem ślimakowym do wentylatora wyrzutowego i za jego pomocą wyrzucany na zewnątrz rurą wyrzutową. Zastosowana w rębaku rura wyrzutowa obracana jest ręcznie za pomocą ślimakowej obrotnicy o kąt 360° w stosunku do podstawy rębaka. Opcjonalnie rura wyrzutowa może zostać podwyższona.

Do standardowego wyposażenia rębaka należy jeden z najnowocześniejszych elektronicznych systemów No-stress dostępnych na rynku europejskim, który eliminuje ewentualne zmartwienia użytkownika o przeciążenie układu napędowego, poprzez automatyczne czasowe zatrzymanie układu podającego. Edytowalne oprogramowanie systemu antyprzeciążeniowego No-stress pozwala w prosty sposób na zmianę ustawień pracy maszyny i dostosowanie do indywidualnych potrzeb. Program „grube drewno”, „cienkie drewno” umożliwia szybką zmianę trybu pracy rębaka celem dostosowania do aktualnie rozdrabnianego materiału i efektywniejszej pracy rębaka. System ten ma wbudowany licznik motogodzin.

Konstrukcja rębaka osadzona jest na podwoziu jednoosiowym, wyposażonym w hamulec najazdowy i postojowy oraz zaczep holowniczy pod sworzeń kulisty lub uchwyt oczkowy. Rębak w formie przyczepy specjalnej pozwala na szybkie przemieszczanie się między miejscami pracy.

Rębak wyposażony jest w nowoczesne LED-owe oświetlenie drogowe.

Uzyskany poprzez proces zrębkowania zrębek może zostać wykorzystany do bezpośredniego spalania w piecach, do produkcji kompostu, do celów dekoracyjnych oraz po wtórnym rozdrobnieniu przez młyn bijakowy jako surowiec do produkcji brykietu i pelletu.

Gabaryty (DxSxW) 3750 (4460 wymiar po rozłożeniu) x 1810 x 2380 [mm]

Waga 1620 [kg]

Średnica materiału pień do 180 [mm]

Ilość noży 3 tnące + 1 podporowy [szt.]

Szybkość podawania do 22 [mb/min]

Wydajność zrębkowania do 10 [m3/h]

Szerokość zrębka do 25 mm w zależności od materiału

Sposób podawania rolka i podajnik gąsienicowy o napędzie hydraulicznym

Średnica cięcia bębna 420 [mm]

Wymiary gardzieli (SxW) 265 x 190 [mm]

Sito - oczko 30 x 30 lub 50 x 50 [mm]

DANE TECHNICZNE SILNIKA

Min. moc napędu LOMBARDINI 1603

Pojemność skokowa 1649 [cm3]

Moc silnika 40,1 [KM]

Rodzaj chłodzenia ciecz

Rodzaj paliwa olej napędowy

Pojemność zbiornika paliwa 40 [l]

Max. zużycie paliwa 6 [l/h]

Wyposażenie standardowe:

- Koło zapasowe

- Rura wyrzutowa ze ślimakową obrotnicą 360°, deflektor.

- Nowoczesne LED-owe oświetlenie drogowe.

- Własny system hydrauliczny.

- System antyprzeciążeniowy No–stress z licznikiem motogodzin.

Wyposażenie opcjonalne:

- Podwyższenie rury wyrzutowej.

Sprecyzowane informacje do ogłoszenia
Data: 04.11.2015 10:01
Rodzaj ogłoszenia: Oferuję
Numer ogłoszenia: 436200
Rubryka ogłoszenia: Maszyny do drewna
Widea (0)
 
Zdjęcia (4)
 
Rębak bębnowy Skorpion 280 SDBG - Teknamotor - Zdjęcie nr 1Rębak bębnowy Skorpion 280 SDBG - Teknamotor - Zdjęcie nr 2Rębak bębnowy Skorpion 280 SDBG - Teknamotor - Zdjęcie nr 3Rębak bębnowy Skorpion 280 SDBG - Teknamotor - Zdjęcie nr 4
Do tego ogłoszenia nie zostało dodane jeszcze video.
Bezpośrednie dane kontaktowe
Ogłoszeniodawca: Tomasz Szczepaniak
Województwo: Cała Polska
E-mail: Użytkownik nie zgodził się na zamieszczenie swojego adresu e-mail. Aby odpowiedzieć na to ogłoszenie, prosimy użyć poniższego formularza .
Telefon: +48412636823
Telefon 2: +48412636913
Web: www.teknamotor.pl
Reklama
Formularz do odpowiedzi na ogłoszenie
Pozostałe możliwości i linki
Poleć oraz pokaż ogłoszenie
Możliwości wyróżnienia ogłoszenia
Pozostałe ogłoszenia użytkownika Tomasz Szczepaniak
Pozostałe ogłoszenia z sekcji Maszyny do drewna
wyszukiwanie
Logowanie
REKLAMA
© 2003-2010 Hiperogłoszenia (Bezpłatne ogłoszenia, alfabet firm, katalog produktów - wszelkie prawa zastrzeżone)